Jeśli chcemy, aby jazda samochodem była bezpieczna i komfortowa, to musimy zadbać o kilka szczegółów. Istotną kwestią jest właściwe dopasowanie felg oraz opon. Odpowiednie dobranie i wyważanie kół decydują o m.in. właściwościach trakcyjnych. Proces ten ma za zadanie rozłożyć masę wokół środka obrotu, co ma kluczowe znaczenie podczas prowadzenia pojazdu w szczególności w przypadku gorszych warunków atmosferycznych m.in. deszczu.

Wyważanie kół — kiedy może być potrzebne?

Udanie się do serwisu na wyważanie kół może być potrzebne w wielu sytuacjach. Często powodem może być jazda po nierównych drogach np. takich, gdzie występują liczne wyrwy w ziemi, najazd na nie może spowodować uszkodzenie amortyzatora bądź felgi, co skutkuje zmianą środka ciężkości. Innymi powodami może być najechanie (ze sporą prędkością) na studzienkę bądź krawężnik. Kolejnym powodem świadczącym o konieczność skorzystania z tej usługi, którą oferuje nasza firma, jest ścieranie się bieżnika.

Nieprawidłowe wyważenie kół może powodować drganie kierownicy (w tym również opóźnione reagowanie) oraz wiązać się z pogorszeniem sterowalności auta zarówno podczas jazdy, jak i hamowania. Można również odczuć wrażenie “ściągania na boki”.

Profesjonalne wyważanie kół

Nasz serwis oferuje fachowe usługi wyważania kół w pojazdach różnych marek. Zapewniamy profesjonalne podejście naszych specjalistów. Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu oraz skorzystania z naszych usług. Zachęcamy również do zapoznania się z całą ofertą, jaką zapewniamy w naszym serwisie.