Odpowiednio wybrane modele opon zapewniają nie tylko komfort jazdy, ale także maksimum bezpieczeństwa, które na drodze jest niezwykle istotne. Continental to marka, która oferuje bardzo szeroki wybór modeli dopasowanych nie tylko do różnych warunków pogodowych, ale także wszystkich modeli samochodów osobowych. Sprawdź i przekonaj się sam, dlaczego niemiecki producent cieszy się tak dużą popularnością na całym świecie.

Opony Continental – od innowacji do perfekcji

Specjaliści niemieckiej marki dbają o najdrobniejszy szczegół mogący wpływać na bezpieczeństwo i komfort jazdy dokładnie, testując tworzone przez siebie produkty. To właśnie wdrożone przez Continental innowacje pozwoliły na opracowywanie coraz nowszych i zarazem lepszych opon, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających kierowców z każdego kontynentu.

Wśród produktów marki znajdziesz modele na sezon letni oraz zimowy, a także całoroczne. Łącznie są to aż 63 propozycje, dopasowane do samochodów z kołami o średnicy od 15 do 20 cali. Wszystkie proponowane przez niemiecką markę modele to produkty premium, które wyróżnia najwyższa jakość wykonania potwierdzona licznymi testami i pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów.

Najbardziej polecane opony Continental wśród modeli całorocznych to AllSeasonContact, które zapewniają doskonałe parametry w hamowaniu niezależnie od warunków panujących na drodze. Wzór bieżnika tego modelu oparty jest sztywną konstrukcją z otwartymi barkami, które dodatkowo wyrzucają wodę z opony na zewnątrz. Całość została wzbogacona dużą ilością krzemionki, zapewniając doskonałą przyczepność i elastyczność niezależnie od pogody.

Wśród modeli letnich najchętniej wybieranym modelem jest natomiast PremiumContact6, który idealnie pochłania wibracje, minimalizuje hałas generowany podczas toczenia się samochodu i zapewnia bezpieczeństwo nawet przy nagłym hamowaniu. Polecanymi modelami od Continental na zimę jest natomiast WinterContact TS 870 P – odporny na zużycie, zbierający śnieg z podłoża i odprowadzający wodę i błoto pośniegowe dla jeszcze wyższego bezpieczeństwa jazdy.